Przejdź do treści
12°CPowietrze: bardzo dobre sobota, 26 września 2026 · imieniny: Justyny, Cypriana wschód 06:36 · zachód 18:36
reklama

Zagłębie Sosnowiec

I liga, sezon 2020/2021: 17. miejsce na 18, 30 pkt, bramki 35:43

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Olimpia Grudziądz pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze RWPPPPWWPR

Klub i stadion

Rok założenia
1906
Kraj
Polska
Stadion
Stadion Ludowy
Adres
ul. Kresowa 1, Sosnowiec
Pojemność
7 500 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Stadion Ludowy

Sezon 2020/2021 w liczbach

Brak statystyk zespołu dla tego sezonu.

Mecze w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
13.06.2021 34 Miedź LegnicaM. Lehaire 78' 1:1 Zagłębie SosnowiecGonçalo Gregório 45+4' (k.)
06.06.2021 33 Zagłębie Sosnowiec 0:1 Górnik ŁęcznaT. Midzierski 6'
30.05.2021 32 Puszcza Niepołomice 0:4 Zagłębie SosnowiecM. Machała 15'; F. Karbowy 39'; P. Mišák 71'; João Oliveira 75'
22.05.2021 31 Zagłębie SosnowiecM. Masłowski 10'; S. Sobczak 53' (k.); M. Ambrosiewicz 77' 3:0 Jastrzębie
15.05.2021 30 Chrobry GłogówD. Piła 44' 1:0 Zagłębie Sosnowiec
07.05.2021 29 Zagłębie Sosnowiec 0:1 Radomiak RadomP. Polczak 47' (sam.)
01.05.2021 28 Korona KielceJ. Łukowski 68' 1:0 Zagłębie Sosnowiec
28.04.2021 27 Zagłębie SosnowiecP. Mišák 12'; Martim Maia 17' 2:3 Arka GdyniaA. Deja 30', 78'; M. Marcjanik 63'
24.04.2021 26 Resovia RzeszówD. Kubowicz 11' 1:2 Zagłębie SosnowiecM. Ambrosiewicz 32'; P. Mišák 84'
18.04.2021 25 Zagłębie SosnowiecJoão Oliveira 3' 1:1 BełchatówM. Mas 82'
10.04.2021 24 Sandecja Nowy SączRubio 21'; D. Błanik 70' 2:1 Zagłębie SosnowiecD. Pietrzkiewicz 60' (sam.)
03.04.2021 23 Zagłębie SosnowiecQ. Seedorf 22', 25'; João Oliveira 57' 3:0 Widzew Łódź
27.03.2021 22 Zagłębie SosnowiecJoão Oliveira 34', 47' 2:1 Stomil OlsztynJ. Mosakowski 3' (k.)
20.03.2021 21 ŁKS Łódź 0:0 Zagłębie Sosnowiec
13.03.2021 20 Zagłębie Sosnowiec 0:2 Odra OpoleK. Nowak 49'; S. Drewniak 60'
07.03.2021 19 Tychy 71B. Biel 39'; B. Szeliga 55'; D. Nowak 86' 3:1 Zagłębie SosnowiecS. Pawłowski 10'
27.02.2021 18 Zagłębie SosnowiecN. Korzeniecki 58' 1:1 NiecieczaM. Grzybek 90+6'
12.12.2020 17 Zagłębie Sosnowiec 0:2 Miedź LegnicaS. Matuszek 72', 82'
06.12.2020 16 Górnik ŁęcznaS. Krykun 36', 67'; P. Sasin 58'; P. Wojciechowski 69' 4:1 Zagłębie SosnowiecGonçalo Gregório 75' (k.)
02.12.2020 15 Zagłębie SosnowiecJoão Oliveira 84'; P. Małecki 90+4' 2:0 Puszcza Niepołomice
28.11.2020 14 JastrzębieM. Mróz 41'; D. Feruga 70' 2:1 Zagłębie SosnowiecJoão Oliveira 68'
21.11.2020 13 Zagłębie SosnowiecF. Karbowy 27' 1:2 Chrobry GłogówJ. Kolenc 9'; M. Lebedyński 65'
18.11.2020 10 Arka GdyniaJ. Letniowski 43' (k.); M. Żebrowski 79' 2:0 Zagłębie Sosnowiec
14.11.2020 12 Radomiak Radom 0:0 Zagłębie Sosnowiec
07.11.2020 11 Zagłębie SosnowiecP. Małecki 58' 1:3 Korona KielceM. Grudziński 1' (sam.); W. Długosz 29'; J. Kiełb 71'
04.11.2020 9 Zagłębie Sosnowiec 0:2 Resovia RzeszówM. Kuczałek 22'; G. Płatek 52'
10.10.2020 8 BełchatówB. Eizenchart 31' 1:0 Zagłębie Sosnowiec
03.10.2020 7 Zagłębie SosnowiecM. Grudziński 20'; M. Szwed 45+3'; Gonçalo Gregório 67' 3:0 Sandecja Nowy Sącz
29.09.2020 6 Widzew ŁódźP. Mucha 70' 1:1 Zagłębie SosnowiecJoão Oliveira 61'
25.09.2020 5 Stomil OlsztynJ. Straus 64' 1:0 Zagłębie Sosnowiec
19.09.2020 4 Zagłębie SosnowiecGonçalo Gregório 57' 1:2 ŁKS ŁódźM. Trąbka 16'; Pirulo 50'
11.09.2020 3 Odra OpoleD. Kort 58' 1:0 Zagłębie Sosnowiec
06.09.2020 2 Zagłębie SosnowiecGonçalo Gregório 75' (k.); F. Karbowy 88', 90+5' 3:0 Tychy 71
29.08.2020 1 NiecieczaR. Gergel 51' 1:0 Zagłębie Sosnowiec

Strzelcy w sezonie 2020/2021

#ZawodnikGK
1João Oliveira8
2Gonçalo Gregório53
3F. Karbowy4
4P. Mišák3
5M. Ambrosiewicz2
5P. Małecki2
5Q. Seedorf2
8M. Grudziński1
8M. Machała1
8M. Masłowski1
8M. Szwed1
8Martim Maia1
8N. Korzeniecki1
8S. Pawłowski1
8S. Sobczak11

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2020/2021

Brak danych o kadrze w tym sezonie.

Tabela: I liga, 2020/2021

#ZespółMPktBilans
1 Radomiak Radom 34 68 49:20
2 Nieciecza 34 65 56:28
3 Tychy 71 34 63 49:27
4 Arka Gdynia 34 60 51:32
5 ŁKS Łódź 34 58 59:41
6 Górnik Łęczna 34 56 47:30
7 Miedź Legnica 34 51 49:36
8 Odra Opole 34 49 35:41
9 Widzew Łódź 34 46 30:36
10 Sandecja Nowy Sącz 34 45 42:50
11 Chrobry Głogów 34 44 34:45
12 Korona Kielce 34 41 31:46
13 Puszcza Niepołomice 34 37 32:46
14 Jastrzębie 34 35 32:48
15 Stomil Olsztyn 34 35 31:48
16 Resovia Rzeszów 34 32 27:45
17 Zagłębie Sosnowiec 34 30 35:43
18 Bełchatów 34 23 24:51

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon zakończony - wyniki się już nie zmienią.