Przejdź do treści
15°CPowietrze: bardzo dobre sobota, 26 września 2026 · imieniny: Justyny, Cypriana wschód 06:36 · zachód 18:36
reklama

Górnik Zabrze

Ekstraklasa, sezon 2020/2021: 10. miejsce na 16, 37 pkt, bramki 31:33

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Olimpia Grudziądz pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze WRPPRPPPWR

Klub i stadion

Rok założenia
1948
Kraj
Polska
Stadion
Stadion im. Ernesta Pohla
Adres
ul. Roosevelta 81, Zabrze
Pojemność
31 871 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Stadion im. Ernesta Pohla

Sezon 2020/2021 w liczbach

Brak statystyk zespołu dla tego sezonu.

Mecze w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
16.05.2021 30 Lech PoznańDani Ramírez 9' 1:1 Górnik ZabrzeB. Nowak 77'
07.05.2021 29 Górnik ZabrzeJesús Jiménez 29', 63' (k.); A. Sobczyk 71' 3:1 JagielloniaJ. Puljić 15'
03.05.2021 28 Cracovia KrakówS. Hanca 3' 1:0 Górnik Zabrze
24.04.2021 27 Górnik Zabrze 0:2 Wisła PłockP. Tuszyński 61'; M. Szwoch 80'
20.04.2021 26 Pogoń SzczecinR. Kurzawa 20' 1:0 Górnik Zabrze
16.04.2021 25 Górnik ZabrzeA. Manneh 26' 1:1 Śląsk WrocławF. Piasecki 70'
12.04.2021 24 Piast GliwiceJ. Świerczok 28'; S. Evangelou 52' (sam.) 2:0 Górnik Zabrze
05.04.2021 23 Górnik ZabrzeJesús Jiménez 69' 1:2 Warta PoznańJ. Grzesik 30'; M. Kupczak 50'
20.03.2021 22 Raków Częstochowa 0:0 Górnik Zabrze
14.03.2021 21 Górnik ZabrzeP. Krawczyk 21'; A. Manneh 65' 2:0 Zagłębie Lubin
05.03.2021 20 Wisła Kraków 0:0 Górnik Zabrze
27.02.2021 19 Górnik ZabrzeJesús Jiménez 45+2' (k.) 1:2 Legia WarszawaB. Kapustka 4'; K. Kostorz 82'
20.02.2021 18 Lechia GdańskM. Gajos 24'; Flávio Paixão 41' 2:0 Górnik Zabrze
15.02.2021 17 Górnik ZabrzeP. Wiśniewski 64'; P. Krawczyk 90+3' 2:1 Stal MielecA. Kolev 6'
07.02.2021 16 PodbeskidzieK. Biliński 79', 90' 2:1 Górnik ZabrzeM. Koj 10'
30.01.2021 15 Górnik ZabrzeA. Sobczyk 7' 1:1 Lech PoznańT. Rogne 60'
20.12.2020 14 JagielloniaJesús Imaz 52' 1:0 Górnik Zabrze
12.12.2020 13 Górnik Zabrze 0:2 Cracovia KrakówP. van Amersfoort 43' (k.); M. Sipľak 63'
07.12.2020 12 Wisła Płock 0:1 Górnik ZabrzeP. Krawczyk 71'
27.11.2020 11 Górnik ZabrzeJesús Jiménez 32' (k.); B. Nowak 60' 2:1 Pogoń SzczecinM. Żurawski 16'
20.11.2020 9 Górnik ZabrzeJesús Jiménez 72' 1:2 Piast GliwiceJ. Świerczok 29'; S. Milewski 66'
07.11.2020 10 Śląsk Wrocław 0:0 Górnik Zabrze
26.10.2020 8 Warta Poznań 0:1 Górnik ZabrzeJesús Jiménez 55' (k.)
17.10.2020 7 Górnik ZabrzeB. Nowak 4' 1:3 Raków CzęstochowaIvi López 20', 52'; D. Tijanič 31'
03.10.2020 6 Zagłębie LubinM. Chudý 39' (sam.); P. Szysz 45' 2:0 Górnik Zabrze
25.09.2020 5 Górnik Zabrze 0:0 Wisła Kraków
19.09.2020 4 Legia WarszawaB. Slisz 60' 1:3 Górnik ZabrzeA. Sobczyk 4'; B. Nowak 17'; Jesús Jiménez 47'
13.09.2020 3 Górnik ZabrzeJesús Jiménez 34' (k.); B. Nowak 60'; D. Ściślak 81' 3:0 Lechia Gdańsk
28.08.2020 2 Stal Mielec 0:2 Górnik ZabrzeP. Bochniewicz 36'; A. Manneh 47'
23.08.2020 1 Górnik ZabrzeJesús Jiménez 1', 23' (k.), 90+1'; P. Krawczyk 45+1' 4:2 PodbeskidzieK. Biliński 57', 82'

Strzelcy w sezonie 2020/2021

#ZawodnikGK
1Jesús Jiménez157
2B. Nowak6
3A. Manneh4
3P. Krawczyk4
5A. Sobczyk3
6P. Bochniewicz2
6P. Wiśniewski2
8D. Ściślak1
8M. Koj1
8S. Evangelou1

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2020/2021

Brak danych o kadrze w tym sezonie.

Tabela: Ekstraklasa, 2020/2021

#ZespółMPktBilans
1 Legia Warszawa 30 64 48:24
2 Raków Częstochowa 30 59 46:25
3 Pogoń Szczecin 30 52 36:23
4 Śląsk Wrocław 30 43 36:32
5 Warta Poznań 30 43 33:32
6 Piast Gliwice 30 42 39:32
7 Lechia Gdańsk 30 42 40:37
8 Zagłębie Lubin 30 41 38:40
9 Jagiellonia 30 37 39:48
10 Górnik Zabrze 30 37 31:33
11 Lech Poznań 30 37 39:38
12 Wisła Płock 30 33 37:44
13 Wisła Kraków 30 33 39:42
14 Cracovia Kraków 30 32 28:32
15 Stal Mielec 30 29 31:47
16 Podbeskidzie 30 25 29:60

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon zakończony - wyniki się już nie zmienią.