reklama
Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:1
Ekstraklasa, 4. kolejka, sezon 2023/2024
2:1 do przerwy 0:0
- Termin
- piątek, 11.08.2023, godz. 20:30
- Stadion
- Stadion Miejski
- Sędzia
- T. Musial
Piast Gliwice → Raków Częstochowa → wyniki w dziale Sport
Przebieg meczu
- 3' Żółta kartka (Raków Częstochowa): G. Berggren
- 17' Żółta kartka (Raków Częstochowa): B. Lederman
- 46' Zmiana (Raków Częstochowa): Jean Carlos za: S. Kittel
- 46' Zmiana (Raków Częstochowa): M. Cebula za: B. Nowak
- 61' Zmiana (Raków Częstochowa): F. Tudor za: S. Plavšić
- 61' Zmiana (Raków Częstochowa): V. Kochergin za: B. Lederman
- 63' Żółta kartka (Raków Częstochowa): V. Kochergin
- 63' Żółta kartka (Piast Gliwice): G. Tomasiewicz
- 71' Zmiana (Raków Częstochowa): F. Piasecki za: Ł. Zwoliński
- 72' Gol z rzutu karnego (Piast Gliwice): P. Dziczek 1:0 rzut karny
- 79' Zmiana (Piast Gliwice): T. Hateley za: M. Chrapek
- 81' Gol (Raków Częstochowa): V. Kochergin 1:1
- 87' Zmiana (Piast Gliwice): D. Kądzior za: S. Krykun
- 90+2' Żółta kartka (Piast Gliwice): A. Katranis
- 90+4' Zmiana (Piast Gliwice): G. Kirejczyk za: Jorge Félix
- 90+4' Gol samobójczy (Piast Gliwice): Z. Arsenić 2:1 gol samobójczy
- 90+6' Żółta kartka (Piast Gliwice): P. Dziczek
- 90+6' Żółta kartka (Raków Częstochowa): F. Piasecki
Składy
Piast Gliwice
- 26 F. Plach
- 4 J. Czerwiński
- 98 A. Katránis
- 2 A. Mosór
- 6 M. Chrapek
- 20 G. Tomasiewicz
- 16 P. Dziczek
- 44 S. Krykun
- 77 A. Pyrka
- 19 M. Ameyaw
- 7 Jorge Félix
Rezerwowi
- 24 T. Hateley
- 11 D. Kądzior
- 27 G. Kirejczyk
- 33 K. Szymański
- 5 T. Huk
- 3 Miguel Muñoz
- 29 M. Bykowski
- 22 T. Mokwa
- 14 J. Holúbek
Trener: A. Vukovic
Raków Częstochowa
- 1 V. Kovačević
- 15 A. Kovačević
- 24 Z. Arsenić
- 4 S. Svarnas
- 93 S. Kittel
- 27 B. Nowak
- 5 G. Berggren
- 14 S. Plavšić
- 22 D. Sorescu
- 8 B. Lederman
- 9 Ł. Zwoliński
Rezerwowi
- 20 Jean Carlos
- 77 M. Cebula
- 7 F. Tudor
- 30 V. Kochergin
- 99 F. Piasecki
- 6 S. Czyż
- 25 B. Racovițan
- 12 A. Tsiftsis
- 21 D. Drachal
Trener: D. Szwarga
reklama
Wcześniejsze spotkania
Piast Gliwice: 1 zwycięstwo 1 remis Raków Częstochowa: 6 zwycięstw 8 meczów, bramki 4:10
| Data | Rozgrywki | Gospodarz | Wynik | Gość |
|---|---|---|---|---|
| 04.02.2023 | Ekstraklasa | 1:0 | ||
| 06.10.2022 | Ekstraklasa | 0:1 | ||
| 10.12.2021 | Ekstraklasa | 1:0 | ||
| 25.07.2021 | Ekstraklasa | 2:3 | ||
| 10.05.2021 | Ekstraklasa | 1:0 | ||
| 20.12.2020 | Ekstraklasa | 0:0 | ||
| 28.02.2020 | Ekstraklasa | 2:0 | ||
| 20.09.2019 | Ekstraklasa | 2:1 |
Źródło danych: API-Football.
